17'th International Veteran Table Tennis Tournament         26.09.2011 - 30.09.2011



Türkiye'den 60, 21 yabancı ülkeden 159 olmak üzere toplam 219, 45 bayan 174 erkek
sporcunun katılımıyla gerçekleşen turnuvamız neşeli bir madalya töreni ile sona erdi.

En kalabalık yabancı ülke 40 sporcu ile Rusya idi. Onu 28 sporcu ile İran ve 21 sporcu
ile İngiltere takip etti. En uzak ülkeler Japonya, Avustralya, ABD, Venezuela,
Çin ve Kazakistan idi.

1. gün dostluk turnuvasında 215 maç, 2. gün tekler gruplarda 263 maç, 3. gün
elemelilerde 178 maç, 4. gün çiftlerde 202 maç, 5. gün karışıklarda 38 maç ve
finallerde 19 maç yapıldı.

Our tournament with 60 from Türkiye and 159 from 21 different countries, 45 women
and 174 men, total 219 participants ended with an enjoyful medal ceremony.

Most foreign players were from Russia with 40, then Iran with 28 and UK with 21
participants. Most distant countries were Japan, Australia, USA, Venezuela, China
and Kazakistan.

There were 215 matches in friendly tournament in first day, 263 matches in singles
groups in second day, 178 matches in eliminations in third day, 202 matches in
doubles in fourth day, 38 matches in mix and 19 matches in finals in fifth day.

Pictures from finals



Tekler grup sonuçları
Singles group results

Çiftler grup sonuçları
Doubles group results

Tüm elemeli sonuçları
All elimination results

Madalya listesi - Medals list :

Friendly :
ME-30-59
 1 : Igor Roldugin (Rus)
 2 : Gholemreza Jaferpour
 3 : Kader Dönmez (TAt)
 3 : Oğuz Akıncılar (TAt)

ME-60-+
 1. : Dan Green (USA)
 2. : Roy Norton (UK)
 3. : Peter Horvat (Slo)
 4. : Alex Gladkov (Rus)

WE-30-59
 1 : Oxsana Litskova (Rus)
 2 : Larisa Andreva (Rus)
 3 : Işık Ertufan (TVm)
 3 : Astrid Larsen (Nor)

WE-60-99
 1 : Lorraine Baker (Aus)
 2 : Larisa Ilinskaya (Rus)
 3 : Kari Solv. Gjengedal (Nor)
 3 : Renete Burg (Aut)


Singles :
M-30-39
   1 : Behrooz Jalali (Irn)
   2 : Gholemreza Jaferpour (Irn)
   3 : Oğuz Akıncılar (TAt)
   3 : Nihat Ümmetoğlu (Tİz)
Cons : Sam Pakpeykar (Irn)
M-40-49
   1 : Ali Soltani Mookhar (Irn)
   2 : Cengiz Akdağlı (TVm)
   3 : Ivan Lednev (Rus)
   3 : Ivan Lewis (UK)
Cons : Enis Özel (THt)
M-50-59
   1 : Igor Roldugin (Rus)
   2 : Majit Ehteshamzade (Irn)
   3 : VladimirTudvasev (Rus)
   3 : Philip Cawser (UK)
Cons : Akbar Fazeli Fard (Irn)
M-60-64
   1 : Dereck Wood (UK)
   2 : Anatoly Parkin (Rus)
   3 : Malinin Lenin (Kzk)
   3 : Erman Bozkurt (TVm)
Cons : Enayat Mehdipanah (Irn)
M-65-69
   1 : Roy Norton (UK)
   2 : Dan Green (USA)
   3 : Torsten Lager (Swe)
   3 : Peter Horvat (Slo)
Cons : Seyid Asghr Khosnodi (Irn)
M-70-74
   1 : Thomas Adams (UK)
   2 : Konrad Steinkamper (Ger)
   3 : Albert Offenstein (Sui)
   3 : Aydın Bingöl (TVm)
Cons : Lothar Scwesig (Ger)
M-75-+
   1 : Ingvar Johnsson (Swe)
   2 : Cahit Aksoy (TVm)
   3 : Anton Stumbacher (Aut)
   3 : Gunter Klaus (Ger)
Cons : William Wall (UK)
W-40-49
   1 : Lena Johnsson (Swe)
   2 : Oxsana Litskova (Rus)
   3 : Irina Abrosimova (Rus)
   3 : Olga Biryukova (Rus)
Cons : Funda Öner (TVm)
W-50-59
   1 : Larisa Andreva (Rus)
   2 : Işık Ertufan (TVm)
   3 : Teresa Deevaney (Ire)
   3 : Valentina Porunkova (Rus)
Cons : Marina Nayanova (Rus)
W-60-64
   1 : Larisa Ilinskaya (Rus)
   2 : Lorraine Baker (Aus)
   3 : Sharon Mitchel (UK)
   3 : Waltraud Weiss (Aut)
Cons : Getraud Sturm (Aut)
W-65-69
   1 : Anita Anderson (Swe)
   2 : Renete Burg (Aut)
   3 : Herta Meinhart (Aut)
   3 : Karin Stokke (Nor)
Cons : Kari Solv. Gjengedal (Nor)
W-70-+
   1 : Marianne Ernst (Ger)
   2 : Margred Dignum (UK)
   3 : Audrey Robinson (UK)
   3 : Karla Gutschmidt (Ger)

Doubles and mix :
MD-30-39
   1 : Majit Ehteshamza(Irn)-Behrooz Jalali(Irn)
   2 : Oğuz Akıncılar(TAt)-Gholemreza Jafer(Irn)
   3 : Liaghi Hossein (Irn)-Akbar Fazeli Fa(Irn)
   3 : Nihat Ümmetoğlu(Tİz)-Ahmet Yusuf Ark(Tİz)
Cons : Sam Pakpeykar(Irn)-Sayed Ezaz Alavia(Irn)
MD-40-49
   1 : Ivan Lednev(Rus)-Igor Roldugin(Rus)
   2 : Sergei Lekontcev(Rus)-Valeri Iurtaev(Rus)
   3 : Bahman Hamzepor(Irn)-Alireza Omidvar(Irn)
   3 : Evgeny Katselenb(Rus)-Sergei Antonov(Rus)
Cons : Cengiz Yıldız(THt)-Enis Özel(THt)
MD-50-59
   1 : Alexy Bykov(Rus)-Vladimir Mugurdumov(Rus)
   2 : Peter Horvat(Slo)-Vojtech Bundzel(Slo)
   3 : Sezayi Özel(TVm)-Oktay Deniz Kurt(TVm)
   3 : Alexy Rodin(Rus)-VladimirTudvasev(Rus)
Cons : Anatoly Safyan(Rus)-Artur Airapetov(Rus)
MD-60-64
   1 : Erman Bozkurt(TVm)-Abdullah Aydın(TVm)
   2 : Dereck Wood(UK)-Roy Norton(UK)
   3 : Laba Nuta(Rus)-Dan Green(USA)
   3 : Ishizuka Hiroyuki(Jap)-Graham Outrim(UK)
Cons : Mustafa Baydemi(TVm)-Panagioti Pagou(Gre)
MD-65-+
   1 : Ingvar Johnsson(Swe)-Torsten Lager(Swe)
   2 : Keith Powell(UK)-Thomas Adams(UK)
   3 : Oktay Aras(TVm)-Cahit Aksoy(TVm)
   3 : Christer Blom(Swe)-Ake Karlsson(Swe)
Cons : Horst Quell(Aut)-Otto Burg(Aut)
WD-40-49
   1 : Elena Radomskay(Rus)-Oxsana Litskova(Rus)
   2 : Lena Johnsson(Swe)-Bodil Bengsson(Swe)
   3 : Tamara Kravchuk(Ukr)-Irina Abrosimov(Rus)
   3 : Olga Biryukova(Rus)-Marina Saykovska(Rus)
Cons : Serpil Peker(TVm)-Fatma Kayhan(TVm)
WD-50--59
   1 : Larisa Andreva(Rus)-Valentina Porunk(Rus)
   2 : Larisa Ilinskay(Rus)-Teresa Deevaney(Ire)
   3 : Işık Ertufan(TVm)-Helen Shield(UK)
   3 : Lyn Attridge(UK)-Sharon Mitchel(UK)
Cons : Brit Hansen(Nor)-Astrid Larsen(Nor)
WD-60-
   1 : Lorraine Baker(Aus)-Audrey Robinson(UK)
   2 : Waltraud Weiss(Aut)-Getraud Sturm(Aut)
   3 : Margred Dignum(UK)-Sylvia Tyler(UK)
   3 : Anna Chernohorsk(Aut)-Herta Meinhart(Aut)
Cons : Anita Anderson(Swe)-Vivienne Barry(Ire)

Mix-30-59
   1 : Evgeny Katselen(Rus)-Oxsana Litskova(Rus)
   2 : VladimirTudvasev(Rus)-Larisa Andreva(Rus)
   3 : Irina Abrosimov(Rus)-Vladimir Prudni(Rus)
   3 : Işık Ertufan(TVm)-Savaş Ertufan(TVm)
Mix-60-+
   1 : Ake Karlsson(Swe)-Anita Anderson(Swe)
   2 : Dan Green(USA)-Lorraine Baker(Aus)
   3 : Dereck Wood(UK)-Margred Dignum(UK)
   3 : Audrey Robinson(UK)-Thomas Adams(UK)